YARIŞMA ŞARTNAMESİ

1- Katılımcı, daha önceden herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş eserleriyle bu yarışmaya katılmalıdır.
2- Eserlerin her türlü hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve Netafim Türkiye’ye muvafakat ve kullanım tasarrufu izni verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül ve her türlü kazanımlar geri alınır.
3- Yarışmaya katılan tüm görsel eserler, Netafim Türkiye firmasının kurumsal arşivine alınarak, şirketin uygun görmesi halinde bu yarışmayla ilgili veya diğer kurumsal sergi, afiş, katalog, broşür, kitap, kitapçık, gazete vb. her türlü tanıtım malzemesi ile kurumsal web sayfasında ayrıca bir izin ve muvafakat almaya gerek olmadan kullanılabilecektir. Ayrıca çeşitli platformlarda sergilenebilecektir.
4- Her bir eser için, bu sitede yer alan elektronik katılım başvuru formu, ayrı ayrı olarak doldurulup gönderilmelidir. Fotoğraflar JPEG formatında olmalıdır. Fotoğraflar renkli ya da siyah beyaz olabilir. Fotoğraf üzerinde renk, kontrast ve kadraj düzenlemeleri dışında, photoshop ile dijital manipülasyon yapılamaz.
5- Yarışmaya, jüri üyeleri, Netafim Türkiye çalışanları ve onların birinci derece yakınları dışında, Türkiye’de ikamet eden herkes katılabilir.
6- Tüm yarışmacılar, yarışma koşullarını ve jüri üyelerinin kararlarını istinasız kabul etmiş sayılır.
7- Şartnamede her türlü değişiklik hakkı Netafim Türkiye’ye aittir.
8- Yarışmaya fotoğraf göndererek katılan tüm eser sahipleri, yukarıda belirtilen yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır. Bu koşullara uymayan katılımcıların eserleri değerlendirmeye alınmayacaktır.
9- Netafim, Suyun Işığı Fotoğraf Yarışması bitiş tarihini değiştirme inisiyatifine sahiptir.

NASIL KATILIRIM?

Yarışmaya katılmak isteyenlerin tek yapması gereken; tarla, bağ, bahçe, sera vb. gibi tarım alanlarındaki en iyi damla sulama karelerini yakalamak ve www.suyunisigi.com adresine elektronik ortamda yüklemek. Her bir eser için, bu sitede yer alan elektronik katılım formu, ayrı ayrı olarak doldurulup gönderilmelidir.

YARIŞMAYA KİMLER KATILABİLİR?

Yarışmaya jüri üyeleri ve yarışmayı düzenleyici firma üyeleri ile bunların 1. derece yakınları dışında herkes katılabilir.

YARIŞMA SÜRESİ VE PERİYODU

Fotoğraf yarışmasına katılım 06.06.2018 tarihinde başlayacaktır. Son başvuru tarihi 01.01.2019’dur. Bu tarihten sonra gelen eserler değerlendirmeye alınmaz.
Yarışmada dereceye girenler, www.suyunisigi.com internet adresinde ve sosyal medya hesaplarında düzenli olarak duyurulacaktır.

ÖDÜLLER

Yarışmada ödül olarak birinciye 1 adet Drone, ikinciye çok fonksiyonlu profesyonel çakı ve üçüncüye güçlü led ışığına sahip mükemmel bir el feneri hediye edilecek.